Historia

Piekarnia „Wodnicki” została założona 1 września 1992r. Powstała ona na bazie piekarni, której właścicielem była Rejonowa Spółdzielnia „ROLNIK” z Opola. Państwo Wodniccy przez 8 lat dzierżawili obiekt, zaś w 2000r. zostali jego właścicielami.

Zakład produkcyjny, będący zarazem siedzibą firmy, zlokalizowany jest w Kępie, nieopodal Opola, na terenie gminy Łubniany. Budynek piekarni ma powierzchnię ok. 500m² i położony jest na dużej 0,8 ha działce.

Stan techniczny dzierżawionych budynków był zły, znikome było wyposażenie w maszyny i sprzęt niezbędny do produkcji, dojazd do zakładu oraz teren wokół niego były zaniedbane. W trakcie dzierżawienia wykonywano jedynie prace remontowe, z uwagi na brak zgody na gruntowne remonty oraz prace modernizacyjne.

W tym okresie państwo Wodniccy wydatkowali środki finansowe na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do produkcji i jej obsługi oraz środki transportu. Zakupiono dzielarko – zaokrąglarkę do bułek, sita do przesiewania mąk, dzieże do ciast, wózki piekarskie, trzy samochody dostawcze typu Polonez- Truck, jeden Ford-Focus combi, meble biurowe, sprzęt komputerowy oraz programy niezbędne do prowadzenia Firmy.

W 2002r., po spłacie części kredytu przeznaczonego  na zakup piekarni, rozpoczęła się modernizacja zakładu. Wymieniono na budynku poszycie dachowe, system rynien  i wentylacji, wymieniono okna i drzwi zewnętrzne, odnowiono elewację. Wewnątrz budynku wymieniono instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną. Stare tynki  i glazurę zastąpiono nowymi.  Zmodernizowano zaplecze sanitarne.

W magazynie pieczywa wygospodarowano pomieszczenie na sklep firmowy przy piekarni. Wymieniono stare zadaszenie nad rampą załadunkowo-wyładowczą, na nowe, estetyczne  z poliwęglanu.  Zagospodarowano teren wokół piekarni: zdemontowano stare ogrodzenie, wykonano utwardzony parking dla klientów i pracowników, utwardzono kostką  betonową teren wokół zakładu oraz zaprojektowano
i wykonano nowy zjazd  do piekarni.

Od 2001 r. Firma zaczęła zmieniać politykę sprzedaży, skupiając dużą uwagę na sprzedaży detalicznej. Tworząc własną sieć sklepów, firma uniezależniła się od odbiorców hurtowych. Duży nacisk położyła na sprzedaż bezpośrednią wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów.

Piekarnia zaopatruje w pieczywo mieszkańców Opola  oraz okoliczne wioski. Firma  posiada cztery firmowe sklepy piekarnicze. Pierwszy z nich znajduje się przy zakładzie produkcyjnym, dwa w centrum Opola, zaś czwarty położony jest na dużym osiedlu mieszkaniowym d. ZWM także w Opolu.

Od maja 2011r. do 2015r. trwała rozbudowa i modernizacja zakładu.

IMG_2077